Menu

Mama z pasją

100% mamy z nietypowym charakterem

Sposoby radzenia sobie ze stresem

izabelaokroj
Witam. Co się u Ciebie pozmieniało od ostatniego Naszego spotkania na Blogu? Mam nadzieję, że
wszystko gra i jest w porządku.
 las21
Powiedz mi, w jaki sposób radzisz sobie ze stresem? Sądzę, że jest to bardzo częsty temat na
różnych forach, blogach i grupach. Dlatego i ja spróbuję opisać moje sposoby na odstresowanie się.
 
1) Najważniejsza zasada: „To co dzieje się w pracy – zostaje w pracy, a to co dzieje się w domu – zostaje w domu”. Nie trzeba tutaj wiele tłumaczyć. Ważna, aby widzieć tą wyraźną granicę między tym, aby problemów z jednego „świata” nie przenosić do drugiego. Harmonia. Nie potrzebne jest wyżywanie się na znajomych w pracy przez swoją nie moc co do problemów prywatnych, jak i odwrotnie – nie mieszaj rodziny i nie krzywdź ich tylko dlatego, że w pracy nie idzie po twojej myśli lub najprościej ktoś tam nie jest w stanie tolerować twojego prawdziwego „ja”.
 las12
 
2)Nie przejmuj się zdaniem innych. Dlaczego masz rozmyślać ciągle o tym co kto powie na temat tego jaki jesteś? To do niczego nie prowadzi, bo jeśli dobrze się nad tym zastanowisz to powinieneś zauważyć, że żyjesz dla siebie (i dla twoich dzieci) i nikt/nic nie ma prawa Ciebie zatrzymywać przed dążeniem do szczęścia i Waszej oazy spokoju.
 
3)Wycisz się. Najprostszy sposób, który działa niestety tylko do pewnego momentu. Najlepiej jest się po prostu wyciszyć w swoich czterech ścianach lub posiedzieć przy muzyce. Niektórzy jeszcze przelewają swoje myśli i uczucia na papier – też spróbuj, ponieważ to może być ciekawe.
 
4) Spotkaj się z przyjaciółmi. Jeśli już naprawdę wszystko przerasta Twoje oczekiwania i problemy jak i przewrażliwienie wychodzą z Ciebie każdą możliwą stroną to dobrze jest wziąć swojego najbardziej szczerego i konkretnego przyjaciela – powiedzieć mu wszystko to co Ciebie trapi. Taki przyjaciel powinien umieć powiedzieć Tobie w oczy nawet to czego nie chcesz usłyszeć, ale też powinien być na tyle dojrzały, aby niektóre opinie najprościej w świecie przemilczeć.
 las31
5) Spędź czas z rodziną, ale tylko i wyłącznie, gdy dobrze się dogadujecie. Gdyż jeśli jest odwrotnie to nawet skutki tego będą miały przeciwne działanie na Ciebie.
 
6) Basen, spa? Albo noc w innym miejscu? Rozmyśl to. Odizolowanie się od trosk też dobrze działa na Naszą psychikę, lecz pamiętaj, aby nie uciekać od problemów.
 
Który z tych sposobów lubisz najbardziej?
W jaki sposób Ty walczysz ze stresem?
 

FB FANPAGE:

https://www.facebook.com/izabelaokrojbloxpl/

INSTAGRAM: izabelaokroj.blox.pl

© Mama z pasją
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci