Menu

Mama z pasją

100% mamy z nietypowym charakterem

Sylwester i mini ciekawostka

izabelaokroj

fw

Witam Ciebie, powiedz mi jak pożegnałeś/aś 2016? Masz go już za plecami i nie wróci, to co było - minęło, nie ma i nie będzie. Powiedz mi, byłaś/eś zadowolona/y z tego wszystkiego co Cię spotkało? A może jednak przepłakałaś/eś kilka dni, bo było źle? Jak go podsumowałaś/eś? Ile ludzi zrobiło zamieszania w Twoim życiu, ile zostało, ile odeszło, ile zraniło, ile poprawiło Twoje samopoczucie? Jaki był 2016?

Obraz_364

Ja zostawiam ten rok daleko za sobą. W sumie nie przyniósł mi żadnych większych strat oprócz przejechania się na kimś kto nazywał siebie moją przyjaciółką, była też taka osoba, która chciała zrobić mi pod górkę, ponieważ "taki miała kaprys". W 2016 roku widziałam też kilka rzeczy, w które nie wierzyłam, a jednak okazały się prawdą. Poznałam prawdę, po prostu. Dobre sytuacje? Owszem, były! Poznałam faceta na.. Instagramie. Pokochał mnie z wszystkimi moimi wadami (a mam ich sporo, chociażby te rany, które zniosło moje serce), a w szczególności to ja akceptuje Jego wady (tak jakby). Zamieszkałam w Kartuzach. Jestem 20 km od moich rodziców. Co mi to dało? Swobodę w działaniu, spokój wewnętrzny, samodzielność i prawdziwe branie na siebie odpowiedzialności za to co robię. Uwielbiam to, tą całą swobodę. Brak krytyki. Mam psa rasy Husky, nazywa się Cerber. Moja mama nigdy nie pozwalała na to, aby pies był w domu, więc co? Zamieszkałam w swoim mieszkaniu i mam pieska przy sobie, który właśnie teraz leży obok moich nóg. Wciska się między nogę od stolika, a moją. Spędzam więcej czasu z najbliższymi mojemu sercu przyjaciółmi, jest wspaniale.
Ale 2016 już nie ma, a Paweł, Córuś, pies i przyjaciele zostali...

Za to 2017 rok rozpoczęłam wśród przyjaciół. Mogłam ich sobie przedstawić, a nawet załapali wspólne tematy. Było pięknie, swobodnie. Były też poważne tematy, ale za to przecież ich uwielbiam. Sylwester w takim gronie był czymś czego w moim życiu brakowało. Nie będę zdradzać szczegółów, ponieważ to wszystko nie jest do oznajmienia tego światu. Czego oczekuje w tym nowym roku? Zdrowia, pozytywnego myślenia, dojścia do wszystkich celów, szczęśliwych przyjaciół i aby im się wszystko udało, czego tylko sobie zażyczą. A Tobie mój czytelniku życzę także wielu sukcesów, miej się zdrów.

 Obraz_3633

Na koniec tylko taka malutka ciekawostka:
Samo święto pożegnania starego i powitania Nowego Roku
narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku.
Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach
społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia
uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne
zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych.
Na przykład w Danii zeskakiwano z krzesła o północy,
a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara
zjada się jedno winogrono.

Udostępnij post dalej i zostaw Like na mojej Stronie i bądź na bieżąco.
Dziękuje za przeczytanie.

Fanpage:
https://www.facebook.com/izabelaokrojbloxpl/

sylwester1

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • lestat25

  2017 roku pełnego wspanniałości życzę. Niech Córeczka będzie zdrowa i przynosi Państwu wiele radości.

 • izabelaokroj

  @lestat25 dziękuuujemy :) i wzajemnie życzymy wszystkiego co najlepsze

 • lesnanimfa02

  Sylwestra spędziłam we własnym pokoju, układając puzzle 1000 elementów. A nowy rok opiłam zwykłą wodą. :) Muszę przyznać, że nawet mi się podobało.

 • dareczek25

  bez bratniej duszy trudno żyć. oby tak dalej. wszystkiego dobrego w nowym roku.

 • pooolaaka

  Aby zamierzone cele się spełniły, a życie pozytywnie płynęło z dnia na dzień - tego Ci życzę w tym 2017.

  Dobrze przeczytać kilka słów otuchy w temacie wyprowadzki. Mam nadzieję, że i w moim przypadku tak będzie.
  Pozdrawiam

© Mama z pasją
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci